Mlčenlivé odpovědi

3. srpna 2015 v 12:25 | Simona Němcová |  Zamyšlení
Každý člověk má nějaké své speciality - některé pozitivní, jiné negativní. Mezi ty moje patří tzv. mlčenlivé odpovědi. Abych náhodou nedělala "špatnou vizitku slepým", pro jistotu podotýkám, že se nejedná o specialitu slepeckou, nýbrž němcovskou. Neděje se mi často, ale když už se mi děje, stojí to za to:
Mlčenlivá odpověď znamená, že když se vás někdo na něco zeptá, jednoduše mlčíte. Vím - podle popisu něco takového nepůsobí zrovna zdvořile, avšak nejedná se o nezdvořilost, nýbrž o nejistotu. V lidském nitru existuje jeden malý čertík. Jmenuje se "Černá díra" nebo také "Černá skříňka" a někdy dovede pěkně potrápit.
Na otázce, jestli chci jíst, případně chci-li někam jít, není nic divného. Vloží-li se ovšem do takové otázky "Černá díra" (pro příště bychom ji už mohli představit bez uvozovek, neboť se z ní pozvolna stává náš imaginární kamarád), stává se náhle tak záludnou, že na ni není možno odpovědět. Já třeba mám chuť, ale říkám si, že bych jíst nemusela, a tak prostě mlčím. - Černá díra zkrátka způsobí, že nemohu říci "ano" ani "ne", protože jediné, co mám v hlavě, je mlha. Říká se, že mlčení znamená souhlas, ale v tomto případě mlčení znamená nic, prázdno, nula. Černá díra nechá otázku prošumět kolem vás. Vy ji vnímáte, ale jste zaseklí a nedokážete na ni odpovědět. Vím, každý článek má mít úvod, stať a závěr, avšak ponechme ten můj bez závěru jako zásek mé kamarádky Černé díry.
"NA SHLEDANOU PŘÍŠTĚ!" loučí se slepec, jehož černá díra si dala pro tentokrát pauzu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama